Podrobnosti

          

     Ačkoli sprchové vaničky z mramoru – litého, umělého nejsou obvykle příliš drahé, finanční náklady spojené s výměnou poškozené vaničky a kompletní úpravou sprchového koutu (většinou i včetně obkladaček) jsou nakonec mnohem vyšší než původní instalace. Pokud stojíte před rozhodnutím, zda poškozená sprchová vanička stojí za výměnu a nebo za opravu, rozhodně stojí za zvážení obnovení či oprava sprchové vaničky do původního stavu. Je to mnohem méně finančně, technicky i časově náročné.

     Kromě úspory nákladů a času je zde také i ta skutečnost, že celou práci bude provádět pouze jeden odborný technik, proto je snadné požadovanou renovaci lehce zorganizovat. Opravy se časově pohybují od jedné do tří hodin. Po opravě je možné opravenou sprchovou vaničku, vanu a nebo i umyvadlo ihned plně používat. Oprava, renovace sprchové vaničky, vany nebo umyvadla z mramoru – litého, umělého není náročná ani na znečištění koupelny. Po opravě bude koupelna ihned použitelná, bez nutnosti jakéhokoli dalšího úklidu.

     Nejčastější opravy jsou zapříčiněné pádem cizího předmětu (obkladačka, vodovodní baterie, kovová sprchová hlavice, kovová stěrka na sklo, …) do výrobku z litého, umělého mramoru a odražení, odšípnutí vrchní vrstvy neboli gelcoatu.

     U sprchové vaničky, vany a umyvadla se ve vyjímečných případech může objevit prasklina, která vyžaduje opravu. Za standartních podmínek a dodržení předepsaného montážního postupu není možné, aby sprchová vanička, vana či umyvadlo z mramoru litého, umělého praskly. Opravit prasklinu na výrobku z litého, umělého mramoru lze, ale bohužel to není vždy možné. Rozhodující je vědět, z jakého důvodu  litý, umělý mramor praskl.